تماس با ما

  • تلفن21-2260-2917
  • ایمیل پشتیبانی:info@holooweb.ir
  • بخش فروش:hoolooweb@gmail.com

بستن

پشتیبانی

آموزش طراحی سایت با نرم افزار فرانت پیج 5

  • 26
    آگوست

آموزش طراحی سایت با نرم افزار فرانت پیج 5

چگونه بازدیدكنندگان سایت را ردیابی كنیم؟

بهترین قابلیت در Frontpage، قابلیتی است كه بعد از تمام طراحیها و انتشار بكار میبرید. گزارشهای تجزیه و تحلیل استفاده، به شما می گویند كه چه كسانی و چه زمانی از سایت شما بازدید كرده اند. برای استفاده از این قابلیت، باید روی سروری منتشر كنید كه Frontpage 2002 Server Extensions روی آن نصب شده باشد. برای مشاهده گزارش ها، باید وب را از آن سرور باز كنید. گزارش های تجزیه و تحلیل استفاده، روش خوبی است كه ببینید وب شما تا چه اندازه می تواند بازدید كنندگان را جلب كند.

وب مورد نظر را باز كنید


برای مشاهده كردن یك گزارش استفاده، ابتدا باید یك وب را باز كنید. از منوی File، گزینه Open web را انتخاب كنید، .وب موردنظر را انتخاب كنید و روی Open كلیك كنید. سرور وبی كه روی آن منتشر می كنید باید از Frontpage 2002 Server Extensions پشتیبانی كند زیرا این قابلیت در نسخه های قبلی Frontpage موجود نبود. برای مشاهده گزارشی از عملكرد سایت، از منوی View، گزینه Reports، بعد گزینه Usage و بعد گزینه Usage Summary را انتخاب كنید.

یك نگاه كلی بیاندازید

گزارش Usage Summary، تعداد بازدیدهای كاربران و تعداد صفحات بازدید شده را نشان می دهد. این اطلاعات از زمانی محاسبه می شوند كه سایت خود را با Frontpage 2002 منتشر كرده اید

دوره زمانی را تغییر دهید


برای مشاهده دقیق تر اطلاعات و ارقام، می توانید گزارشی از تعداد بازدید از صفحه در یك روز، یك هفته یا یك ماه را مشاهده كنید. از منوی View، گزینه Reports، بعد گزینه Usage را انتخاب كنید. بعد گزینه Monthly Page Hits (ماهانه)، Weekly Page Hits (هفتگی)، یا Daily Page Hits (روزانه). را انتخاب كنید.

اطلاعات مرورگر


همچنین می توانید مرورگرهای مورد استفاده توسط بازدیدكنندگان را مشاهده كنید. از منوی View، گزینه Reports، بعد گزینه Usage و بعد گزینه Browsers را انتخاب كنید تا لیستی از انواع نسخه های مرورگرهای بازدیدكنندگان از سایت و اینكه چند درصد از بازدیدكنندگان از هر نوع مرورگر استفاده می كنند را مشاهده كنید.

گزارش را بصورت یك نمودار مشاهده كنید

از دكمه Usage Chart در Reports، یك نوع نمودار انتخاب كنید. در این مثال، 3D Pie Chart را انتخاب كردم تا سیستم های عاملی كه برای بازدید از سایت مورد استفاده قرار گرفته اند را مشاهده كنم.

تنظیمات گزارش را تغییر دهید

روی دكمه Report Settings كلیك كنید و یكی از گزینه ها را انتخاب كنید. برای مثال، اگر اطلاعات كاربران را از ژانویه 2001 ردیابی كرده اید می توانید Jan-01 را از لیست انتخاب كنید تا گزارش اطلاعات مرورگر را برای آن ماه مشاهده كنید.

* توجه*
تعداد بازدید

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد تعداد بازدید از سایت، می توانید یك كامپوننت روی صفحه وب قرار دهید كه اولین 10 صفحه پُربیننده سایت را نشان دهد

Comments are closed.